Marián Šupa
Autorizovaný predajca
Motor
Motor
 • Výkon, na ktorý sa môžete spoľahnúť
  Pod kapotou traktorov M5001N bije silné srdce. Nový 4-valcový motor V-3800 TIE 4F s úrovňou emisií 3B (podľa smernice 97/68 EC) poskytuje výkon až 93 koní.

 • S extra dávkou výkonu
  Traktory M5091N majú pod kapotou motor so zdvihovým objemom 3,8 l, ktorý je jedinečný v tejto výkonovej kategórii a poskytuje modelovému radu ten správny výkon pre akékoľvek úlohy.

 • Čistá technológia
  Filter pevných častíc v novom motore spoľahlivo znižuje emisie. Dve elektronické nastavenia rýchlosti motora umožňujú rýchle a pohodlné nastaviť opakujúce sa pracovné postupy, čo je nielen užitočné, ale aj časovo úsporné.

 • Pohodlné monitorovanie otáčok
  Motory majú na ovládanie otáčok motora nový elektronický regulátor. Po aktivácii systému režimu RPM zostávajú otáčky konštantné aj pri zmene spotreby energie. Vďaka tomu môžu stroje poháňané vývodovým hriadeľom pracovať s konštantným výkonom.

 • Nová palivová nádrž
  Namiesto troch nádrži ako u predchodcov má modelový rad M5001N iba dve veľké nádrže v spodnej časti kabíny. To poskytuje nielen väčšiu kapacitu a dlhšiu prevádzkovú dobu, ale aj vyšší komfort. Nová konštrukcia zároveň poskytuje lepšiu viditeľnosť smerom dozadu, keďže nádrž v zadnej časti nie je potrebná. Vzhľadom na skutočnosť, že sú nádrže dve namiesto troch, presnejší je aj palivomer.

Hnacia sústava
Hnacia sústava
 • Hladké radenie prevodových stupňov aj v drsných podmienkach
  U traktorov Kubota M5001N si môžete vybrať medzi dvomi typmi prevodoviek. Prvý typ prevodovky disponuje 18 rýchlosťami vpred a vzad, druhý komfortnejší typ prevodovky disponuje až 36 rýchlosťami vpred a vzad s dvoma prevodovými stupňami pri zaťažení. Bez ohladu na to, ktorý z nich si vyberiete - bude to vždy dobrá voľba. Tieto jemne harmonizované prevodovky s hladkým radením a s vysokou účinnosťou pri nízkych a vysokých otáčkach ponúkajú potešenie, spoľahlivosť a hospodárnosť.
  Ďalším vývojom je tlačidlo uvoľnenia spojky na prevodovke 36/36 ako štandard; tlačidlo uvoľnenia spojky zvyšuje komfort obsluhy jednoduchým radením prevodových stupňov, stačí stlačiť tlačidlo a prepínať medzi 6 prevodovými stupňami.

 • Bleskurýchle radenie pod záťažou
  Dvojrýchlostná technológia Dual Speed prevodovky 36F/36R umožňuje blekurýchle radenie. Pri zvyšujúcom sa zaťažení stačí jednoducho tlačidlo Dual Speed na radiacej páke v polohe Hi zatlačiť. Rýchlosť pojazdu sa zníži a krútiaci moment sa zvýši.

 • Jazdite rýchlo a zároveň šetrite pohonné hmoty
  Funkcia prevodovky Overdrive udržiava nízke otáčky motora vysokých rýchlostiach motora. Prevodovka 40-ECO vás dostane rýchlo na miesto určenia, šetrí pohonné hmoty a znižuje úroveň hluku.

 • Jednoduchá zmena smeru jazdy
  Elektrohydraulickou pákou reverzného ovládania môžete meniť smer rýchlejšie a ľahšie ako kedykoľvek predtým a to bez toho, aby ste museli použiť spojku. Len jednoducho posuniete hydraulickú páku dopredu alebo dozadu.

Kabína
Kabína
 • Vaše riadiace centrum počas dlhých pracovných dní
  Veľká, veľmi priestranná a s dokonalou ergonómiou - presne taká je kabína traktorov M5001 s rovnou podlahou, ktorá vytvára všetky predpoklady pre príjemnú a produktívnu prácu. Týmto spôsobom sa môžete plne sústrediť na svoju prácu a dosiahnuť tak najlepšie možné výsledky bez toho, aby ste museli robiť kompromisy v oblasti pohodlia.

 • Všestranný volant
  Praktický volant traktorov M5001N je možné naklopiť až o 40° a pri vystupovaní z kabíny ho tak jednoducho iba naklopíte dopredu. Keď sedíte v sedadle, volant môžete jednoducho vrátiť do pôvodnej polohy. Vodorovná podlaha kabíny umožňuje jednoduchšie nastupovanie a vystupovanie. Kubota navyše optimalizovala uhol naklopenia volantu a predstavuje jednu z niekoľkých inteligentných inovácii v kabíne.

 • Optimálne ovládanie a prevádzka
  Keď už hovoríme o prístrojovej doske: multifunkčný prístrojový panel Kubota Intellipanel s niekoľkými prehľadmi a výborne čitateľným LCD displejom poskytuje na prvý pohľad dôležité prevádzkové údaje a funkcie traktora. Všetky dôležité ovládacie prvky sú umiestnené na pravej strane sedadla vodiča. Sú jednoducho dosiahnuteľné a ergonomicky umiestnené pre bezpečnú prevádzku.

 • Zaoblené okná
  S cieľom poskytnúť vám ešte lepší výhľad do strán sme zaoblili okná kabíny. Pozitívnym vedľajším účinkom tohto vylepšenia je, že kabína traktorov M5001N vyzerá priestrannejšie ako v skutočnosti je a okrem toho sa aj znížila miera odrazeného svetla. Taktiež sme rozšírili sklenenú plochu dverí, čím je nastupovanie a vystupovanie z kabíny ešte jednoduchšie.

 • Príjemná klíma po celý rok
  Štandardná klimatizácia a výkonný systém kúrenia traktorov M5001N zaisťuje príjemnú teplotu v kabíne počas všetkých ročných období.

Hydraulika/záves/pripojenie
Hydraulika/záves/pripojenie
 • Model M5001N zdvihne ťažké náradie s ľahkosťou
  Viac sily a výkonu pre všetky úlohy je hlavným mottom závesu traktorov modelového radu M5001N. Vďaka stabilnému 3-bodovému závesu kategórie II môžu tieto traktory zdvihnúť aj ťažké prídavné zariadenia s ľahkosťou. Nosnosť 2.300 kg hovorí sama za seba. Dodatočnú nosnosť oceníte najmä v oblastiach, kde váš predchádzajúci traktor dosiahol svoje limity.

 • Zvýšená flexibilita hydrauliky
  V prípade hydraulického systému vám traktory M5001N vo verzii s kabínou dávajú na výber. Máte možnosť rozšíriť počet hydraulických okruhov v prednej a zadnej časti traktora zo štandardných dvoch na päť. Päť hydraulických okruhov s reguláciou prietoku vám umožňuje vykonávať rôzne úlohy súčasne s jedným prídavným zariadením pomocou až piatich riadiacich jednotiek, čo značne zjednodušuje aj tie najnáročnejšie úlohy. Kubota taktiež pridala traktorom M5001N výkonnejšie hydraulické čerpadlo. Zvýšená kapacita prietoku až na 69 l/min pri modelovom rade M5001N s kabínou je základom pre zvýšenie produktivity a výkonu.

 • Elektohydraulický vývodový hriadeľ PTO
  Nezávislý vývodový hriadeľ PTO 540/540 ECO je súčasťou štandardnej výbavy a je možné ho zapnúť alebo vypnúť pomocou tlačidla. K dispozícii je ako voliteľné príslušenstvo aj vývodový hriadeľ PTO s 1.000 ot/min. Vývodový hriadeľ PTO zaberá nezávislým modulačným spôsobom, takže aj ťažké prídavné zariadenia fungujú hladko. Ak vypnete zadný vývodový hriadeľ PTO, automaticky sa aktivuje jeho brzda a pripojené náradie sa bezpečne zastaví. Obsluha môže aktivovať aj ECO rýchlosť vývodvého hriadeľa PTO, ktorá automaticky nastaví otáčky motora na správnu hodnotu, aby nedošlo k akémukoľvek poškodeniu vývodového hriadeľa PTO.

Jazdné vlastnosti
Manévrovateľnosť
 • Predná náprava s kužeľovým ozubeným prevodom a uhlom natočenia riadenia o neuveriteľných 55° poskytuje traktorom M5001N jedinečnú pohyblivosť, vďaka čomu sú ideálne pre prácu v stiesnených priestoroch.

 • Mäkké otáčanie šetrné k pôde
  Dvojrýchlostný systém Bi-speed, ktorý ponúka iba spoločnosť Kubota, zabezpečuje ešte jednoduchšie otáčanie. Ak uhol riadenia predných kolies prekročí hodnotu 35° pri použití pohonu všetkých kolies, rýchlosť predných kolies sa takmer zdvojnásobí v porovnaní so zadnými kolesami. Výsledkom je tak jemnejšie otáčanie s menším polomerom, ktoré je zároveň obzvlášť šetrné k povrchu pôdy. Vždy však máte na výber či chcete pracovať so zapnutým alebo vypnutým systémom Bi-speed.

 • Vysoká svetlá výška a stabilita jazdy
  Predná náprava traktorov M5001N disponuje vysokou svetlou výškou, ktorá patrí medzi najlepšie vo svojej triede. To je veľmi užitočné pri práci s trvalými plodinami, ako je ovocie a vinič, pri ktorých odrezky v riadkoch už nie sú ďalej prekážkou. O 80 mm dlhší rázvor osí náprav poskytuje dodatočnú stabilitu a vyššie pohodlie počas jazdy. Nastaviteľná celková šírka od 1.250 mm do 1.940 mm zaisťuje bezpečnú prácu aj v svahovitom teréne.

 • Jednoduché zapnutie a vypnutie pohonu všetkých kolies
  Pohon všetkých štyroch kolies môžete jednoducho aktivovať alebo deaktivovať jednoduchým zatlačením tlačidla. Najlepšie na tom však je, že traktor nemusíte ani zastaviť a to dokonca ani pri prechode z poľa na cestu, čím zvyšujete produktivitu práce a LED indikátor vám zároveň ukazuje aktuálny stav.

 • Už žiadne preklzávanie
  Obmedzené prekĺzavanie diferenciálu prednej nápravy a uzávierka diferenciálu zadnej nápravy sú štandardnou výbavou traktorov M5001N. Zabezpečujú zvýšenú stabilitu a trakciu, ako aj plynulú jazdu v náročných pôdnych a terénnych podmienkach, a to dokonca aj v prípade šmyku.

Príslušenstvo
Príslušenstvo

Traktor a čelný nakladač: jeden zdroj

Kombinácia traktora M5001 a čelného nakladača LA1854 predstavuje perfektnú zhodu pre vašu farmu. Oba pochádzajú z jedného zdroja, a to je Kubota. Ergonomicky navrhnutá kapota poskytuje skvelý výhľad na čelný nakladač, predné prídavné zariadenia a zvyšuje tým bezpečnosť pri práci. K bezpečnosti prispievajú aj blokovacie hydraulické ventily, ktoré udržia čelný nakladač vo svoje polohe aj v prípade náhlej straty tlaku v hydraulickom systéme.

 

Rýchlospojky, ktoré potvrdzujú svoju reputáciu

Či už potrebujete pracovať s vidlami na hnoj, paletizačnými vidlami, vidlami na balíky alebo s nakladacou lyžicou - každé z uvedených náradí môžete rýchlo pripojiť alebo odpojiť na čelné nakladače modelového radu M. Štandardná Euro rýchlospojka je nevyhnutná v prípade použitia prídavných zariadení s Euro pripájacim držiakom, keď sa manipuluje s ťažkými bremenami a je potrebná vysoká nosnosť. Pomocou voliteľného rýchloupínača Kubota môžete pripojiť všetky štyri alebo šesť hydraulických okruhov naraz a rovnako ľahko ich aj odpojiť.

 

Vysoký komfort pre obsluhu

Systém tlmenia nárazov KSR (Kubota Shockless Ride) podstatne minimalizuje vibrácie prenášané na obsluhu pri práci v hrboľatom teréne alebo pri jazde po cestách na väčšie vzdialenosti. Táto funkcia môže byť nastavená alebo aktivovaná/deaktivovaná pomocou ovládača umiestneným pod KSR ventilom. Čelný nakladač môžete jednoducho ovládať joystickom, ktorý je ľahko prístupný na pravom bočnom ovládacom paneli traktorov M5001.

Kontaktujte Nás

Ďakujeme za váš záujem o výrobky KUBOTA.
Pošlite nám svoju správu a my sa vám ozveme v najkratšom možnom čase.
Poradíme vám pri výbere vhodnej techniky pre poľnohospodárstvo, vinohradníctvo, ovocinárstvo, chov zvierat, údržbu zelene i pre lesníctvo.

Ďakujeme za vašu registráciu!

Ďakujeme za vašu registráciu! Čoskoro vás budeme kontaktovať.

Ups! Niečo sa pokazilo.

Pri odosielaní formulára sa vyskytla chyba. Skúste to znova neskôr.

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné. Aktualizujte na overený formát e-mailu
Toto pole je povinné. Aktualizujte na overený formát telefónneho čísla
Toto pole je povinné.

Marián Šupa

featured-content-map
J. Hollého 164
Veľké Kostoľany, 922 07
Otváracie hodiny
Pondelok
08:00 - 17:00
Utorok
08:00 - 17:00
Streda
08:00 - 17:00
štvrtok
08:00 - 17:00
Piatok
08:00 - 17:00
Sobota
08:00 - 12:00

O nás

alt
Firma Marián Šupa – ŠUPA Technika podniká v oblasti predaja, servisu poľnohospodárskej, záhradnej, komunálnej a lesnej techniky. Čítaj viac

Servis

Od chvíle, keď si kúpite Kubotu, môžete si byť istí prvotriednym servisom. Čítaj viac
Adresa
Otváracie hodiny