Marián Šupa
Autorizovaný predajca
Motor
Motor

Výkon, na ktorý sa môžete spoľahnúť

Pod kapotou traktorov M5001N bije silné srdce. Nový 4-valcový motor V-3800 TIE 4F s úrovňou emisií 3B poskytuje výkon až 73 HP (podľa smernice 97/68 EC).

 

S extra dávkou výkonu

Traktory M5071N majú pod kapotou motor so zdvihovým objemom 3,8 l, ktorý je jedinečný v tejto výkonovej kategórii a ktorý poskytuje modelovému radu ten správny výkon pre akékoľvek úlohy.

 

Čistá technológia

Filter pevných častíc v novom motore spoľahlivo znižuje emisie. Dve elektronické nastavenia motora umožňujú rýchle a pohodlné prevádzkové nastavenie pri opakujúcich sa prácach, čo je nielen užitočné, ale aj časovo úsporné.

 

Pohodlné monitorovanie otáčok

Motory disponujú novým elektronickým ovládaním, s ktorým môžete pohodlne regulovať jeho otáčky. Po aktivovaní systému regulácie otáčok zostávajú konštantné a to aj v prípade, že dôjde k zmene požiadaviek na výkon traktora. Výsledkom je konštantná účinnosť prídavných zariadení, ktoré sú poháňané hriadeľom PTO.

 

Nová palivová nádrž

Namiesto troch nádrži ako u predchodcov má modelový rad M5001N iba dve veľké nádrže v spodnej časti kabíny. To poskytuje nielen väčšiu kapacitu a dlhšiu prevádzkovú dobu, ale aj vyšší komfort. Nová konštrukcia zároveň poskytuje lepšiu viditeľnosť smerom dozadu, keďže nádrž v zadnej časti nie je potrebná. Vzhľadom na skutočnosť, že sú nádrže dve namiesto troch, presnejší je aj palivomer.

Hnacia sústava
Hnacia sústava

Hladké radenie prevodových stupňov aj v drsných podmienkach

U traktorov Kubota M5001N si môžete vybrať medzi dvomi typmi prevodoviek. Prvý typ prevodovky disponuje 18 rýchlosťami dopredu a dozadu. Druhý komfortnejší typ prevodovky disponuje až 36 rýchlosťami dopredu a dozadu s dvojstupňovým násobičom Dual Speed. Bez ohľadu na to, ktorú z nich si vyberiete - bude to dobrá voľba. Tieto jemne harmonizované prevodovky s hladkým radením a s vysokou účinnosťou pri nízkych a vysokých otáčkach ponúkajú potešenie, spoľahlivosť a hospodárnosť.

Ďalším vylepšením je bezspojkové tlačidlo, ktoré je štandardným vybavením prevodovky 36F/36R. Ľahkým preraďovaním výrazne zvyšuje komfort obsluhy, keďže stačí iba zatlačiť tlačidlo a preraďovať medzi 6 stupňami.

 

Bleskurýchle radenie pod záťažou

Dvojrýchlostná technológia Dual Speed prevodovky 36F/36R umožňuje blekurýchle radenie vyšších a nižších prevodových stupňov. Pri zvyšujúcom sa zaťažení v polohe Hi stačí iba zatlačiť tlačidlo Dual Speed na radiacej páke, čím sa následne rýchlosť jazdy zníži a krútiaci moment zvýši.

 

Jazdite rýchlo a zároveň šetrite pohonné hmoty

Funkcia prevodovky Overdrive udržiava nízke otáčky motora pri presunoch traktora vysokou rýchlosťou. Prevodovka 40-ECO vás dostane rýchlo na miesto určenia, šetrí pohonné hmoty a znižuje úroveň hluku.

 

Jednoduchá zmena smeru jazdy

Elektrohydraulickou pákou reverzného ovládania môžete meniť smer rýchlejšie a ľahšie ako kedykoľvek predtým a to bez toho, aby ste museli použiť spojku. Len jednoducho posuniete hydraulickú páku dopredu alebo dozadu.

Ochranný rám ROPS
Ochranný rám ROPS

Pre neobmedzený výhľad

Traktory modelového radu M5001N sú taktiež dostupné aj vo verzii DTH s ochranným rámom. Výhody tejto verzie sú zrejmé: neobmedzený prístup na pracovisko obsluhy, perfektný výhľad na prídavne zariadenia, okolité prostredie a aj na plodiny, ktoré práve obhospodarujete.

 

Jednoduchá manipulácia s ochranným rámom

Ochranný rám je možné pohodlne vyklopiť alebo sklopiť, čo je veľmi praktické ak potrebuje znížiť celkovú výšku traktora, napríklad pri nízkych vchodoch do budov. Polohu ochranného rámu jednoducho a bez námahy zmeníte pomocou dvoch ľahko prístupných zaisťovacích čapov. Stačí ich iba uvoľniť, nastaviť požadovanú výšku ochranného rámu a znova ich zaistiť.

 

Ideálna ergonómia a vodotesnosť

Ovládacie prvky traktorov vo verzii DTH sú vhodne umiestnené na pravej strane vedľa sedadla vodiča. Všetky spínače a ovládacie páky sú ergonomicky optimalizované, čím je ich obsluha obzvlášť komfortná. Novonavrhnutá prístrojová doska umožňuje optimálny výhľad smerom dopredu. Keďže počas práce s traktorom nedokážeme zaručiť primerané poveternostné podmienky, všetky nástroje a ovládacie prvky sú samozrejme úplne vodotesné a ani silný dážď vám nespôsobí žiadne problémy.

Hydraulika/záves/pripojenie
Hydraulika/záves/pripojenie

Model M5001N zdvihne ťažké náradie s ľahkosťou

Viac sily a výkonu pre všetky úlohy je hlavným mottom závesu traktorov modelového radu M5001N. Vďaka stabilnému 3-bodovému závesu kategórie II môžu tieto traktory zdvihnúť aj ťažké prídavné zariadenia s ľahkosťou. Nosnosť 2.300 kg hovorí sama za seba. Dodatočnú nosnosť oceníte najmä v oblastiach, kde váš predchádzajúci traktor dosiahol svoje limity.

 

Zvýšená flexibilita hydrauliky

V prípade hydraulického systému vám traktory M5001N vo verzii s kabínou dávajú na výber. Máte možnosť rozšíriť počet hydraulických okruhov v prednej a zadnej časti traktora zo štandardných dvoch na päť. Päť hydraulických okruhov s reguláciou prietoku vám umožňuje vykonávať rôzne úlohy súčasne s jedným prídavným zariadením pomocou až piatich riadiacich jednotiek, čo značne zjednodušuje aj tie najnáročnejšie úlohy. Kubota taktiež pridala traktorom M5001N výkonnejšie hydraulické čerpadlo. Zvýšená kapacita prietoku až na 69 l/min pri modelovom rade M5001N s kabínou je základom pre zvýšenie produktivity a výkonu.

 

Elektohydraulický vývodový hriadeľ PTO

Nezávislý vývodový hriadeľ PTO 540/540 ECO je súčasťou štandardnej výbavy a je možné ho zapnúť alebo vypnúť pomocou tlačidla. K dispozícii je ako voliteľné príslušenstvo aj vývodový hriadeľ PTO s 1.000 ot/min. Vývodový hriadeľ PTO zaberá nezávislým modulačným spôsobom, takže aj ťažké prídavné zariadenia fungujú hladko. Ak vypnete zadný vývodový hriadeľ PTO, automaticky sa aktivuje jeho brzda a pripojené náradie sa bezpečne zastaví. Obsluha môže aktivovať aj ECO rýchlosť vývodvého hriadeľa PTO, ktorá automaticky nastaví otáčky motora na správnu hodnotu, aby nedošlo k akémukoľvek poškodeniu vývodového hriadeľa PTO.

Manévrovateľnosť
Manévrovateľnosť

Predná náprava s kužeľovým ozubeným prevodom a uhlom natočenia riadenia o neuveriteľných 55° poskytuje traktorom M5001N jedinečnú pohyblivosť, vďaka čomu sú ideálne pre prácu v stiesnených priestoroch.

 

Mäkké otáčanie šetrné k pôde

Dvojrýchlostný systém Bi-speed, ktorý ponúka iba spoločnosť Kubota, zabezpečuje ešte jednoduchšie otáčanie. Ak uhol riadenia predných kolies prekročí hodnotu 35° pri použití pohonu všetkých kolies, rýchlosť predných kolies sa takmer zdvojnásobí v porovnaní so zadnými kolesami. Výsledkom je tak jemnejšie otáčanie s menším polomerom, ktoré je zároveň obzvlášť šetrné k povrchu pôdy. Vždy však máte na výber či chcete pracovať so zapnutým alebo vypnutým systémom Bi-speed.

 

Vysoká svetlá výška a stabilita jazdy

Predná náprava traktorov M5001N disponuje vysokou svetlou výškou, ktorá patrí medzi najlepšie vo svojej triede. To je veľmi užitočné pri práci s trvalými plodinami, ako je ovocie a vinič, pri ktorých odrezky v riadkoch už nie sú ďalej prekážkou. O 80 mm dlhší rázvor osí náprav poskytuje dodatočnú stabilitu a vyššie pohodlie počas jazdy. Nastaviteľná celková šírka od 1.250 mm do 1.940 mm zaisťuje bezpečnú prácu aj v svahovitom teréne.

 

Jednoduché zapnutie a vypnutie pohonu všetkých kolies

Pohon všetkých štyroch kolies môžete jednoducho aktivovať alebo deaktivovať jednoduchým zatlačením tlačidla. Najlepšie na tom však je, že traktor nemusíte ani zastaviť a to dokonca ani pri prechode z poľa na cestu, čím zvyšujete produktivitu práce a LED indikátor vám zároveň ukazuje aktuálny stav.

 

Už žiadne preklzávanie

Obmedzené prekĺzavanie diferenciálu prednej nápravy a uzávierka diferenciálu zadnej nápravy sú štandardnou výbavou traktorov M5001N. Zabezpečujú zvýšenú stabilitu a trakciu, ako aj plynulú jazdu v náročných pôdnych a terénnych podmienkach, a to dokonca aj v prípade šmyku.

Kontaktujte Nás

Ďakujeme za váš záujem o výrobky KUBOTA.
Pošlite nám svoju správu a my sa vám ozveme v najkratšom možnom čase.
Poradíme vám pri výbere vhodnej techniky pre poľnohospodárstvo, vinohradníctvo, ovocinárstvo, chov zvierat, údržbu zelene i pre lesníctvo.

Ďakujeme za vašu registráciu!

Ďakujeme za vašu registráciu! Čoskoro vás budeme kontaktovať.

Ups! Niečo sa pokazilo.

Pri odosielaní formulára sa vyskytla chyba. Skúste to znova neskôr.

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné. Aktualizujte na overený formát e-mailu
Toto pole je povinné. Aktualizujte na overený formát telefónneho čísla
Toto pole je povinné.

Marián Šupa

featured-content-map
J. Hollého 164
Veľké Kostoľany, 922 07
Otváracie hodiny
Pondelok
08:00 - 17:00
Utorok
08:00 - 17:00
Streda
08:00 - 17:00
štvrtok
08:00 - 17:00
Piatok
08:00 - 17:00
Sobota
08:00 - 12:00

O nás

alt
Firma Marián Šupa – ŠUPA Technika podniká v oblasti predaja, servisu poľnohospodárskej, záhradnej, komunálnej a lesnej techniky. Čítaj viac

Servis

Od chvíle, keď si kúpite Kubotu, môžete si byť istí prvotriednym servisom. Čítaj viac
Adresa
Otváracie hodiny