Marián Šupa
Autorizovaný predajca
Motor
Motor

Motory MGX III: zelená pre budúcnosť

U modelu M95GX III nájdete moderný 4-valcový motor V3800, ktorý spoľahlivo spĺňa prísne predpisy emisnej normy Stage IV Final. Umožňuje to sofistikovaná kombinácia vstrekovania paliva Common Rail, dieselového oxidačnéko katalyzátora (DOC), filtra pevných častíc (DPF), katalyzátora SCR a vodou chladenej recirkulácie výfukových plynov (EGR).

 

Pohodlie aj mimo kabíny

190-litrovú palivovú nádrž a 16-litrovú nádrž na AdBlue® môžete pohodlne naplniť vďaka ich ľahko prístupnému umiestneniu v spodnej časti traktora. Konštruktéry spoločnosti Kubota taktiež zjednodušili pravidelnú údržbu umiestnením všetkých servisných bodov na ľahko prístupné miesta.

 

Ekonomicky a ekologicky výhodné

Znížili sme maximálne prípustné otáčky motora V3800 u modelov MGX III z 2.600 ot/min na 2.400 ot/min. Výsledkom tejto inovácie je aj väčšie pohodlie pre vás. Motor ťaží nielen z nižšej spotreby paliva a menšej miery opotrebenia, ale je aj výrazne tichší. Okrem toho sme optimalizovali krivky výkonu a krútiaceho momentu všetkých motorov Kubota.

 

Vylepšenia, ktoré sa oplatia

Jasné vylepšenia ponúkajú ďalšie inovácie motorovej jednotky traktorov MGX III. Zvýšením kapacita chladiča o 30% a pridaním dvoch nových prívodov vzduchu na kapotu bol vylepšený chladiaci systém. Vyššia efektívnosť a dlhšia životnosť zabezpečujú návratnosť investície do motora. Vďaka vyššiemu výkonu alternátora je k dispozícii podstatne viac elektrickej energie, napríklad aj na pripojenie sofistikovanejších prídavných zariadení .

Hnacia sústava
Hnacia sústava

Unikátna 8-stupňová prevodovka: vždy so správnym prevodovým stupňom

Prevodovky s posilňovačom Intelli-Shift vám umožňujú zmeniť prevodový stupeň iba pomocou jednoduchého zatlačenia tlačidla. Traktory Kubota MGX III vám však toho ponúkajú ešte viac! Automatický režim pomáha pri meniacich sa pôdnach podmienkach a vo svahovitom teréne. Jednoducho sa venujte iba riadeniu, zatiaľ čo traktor radí prevodové stupne za vás. Radenie je teda naozaj jednoché. Vďaka ôsmim prevodovým rozsahom v troch skupinách máte celkovo k dispozícii 24 rýchlostí dopredu a 24 rýchlosti dozadu. Pre vyšší komfort máte v dosahu dve ďalšie tlačidlá určené na preradenie rýchlostí.

 

Hladké radenie bez námahy

Naša vyspelá mikroprocesorová technológia umožňuje ľahko a hladko zmeniť prevodový stupeň. Vzájomným prekrývaním rýchlosti môžete nájsť presne tú rýchlosť, ktorú potrebujete pre danú úlohu, čo zabezpečuje maximálnu univerzálnosť s minimálnym radením.

 

Možnosť, ktorá sa vyplatí

S voliteľnou skupinou plazivých rýchlostí môžete zvýšiť počet rýchlostí na 32 dopredu a 32 dozadu. Pri aplikáciách, ktoré si často vyžadujú nízku rýchlosť, ako napríklad zber zeleniny alebo výsadba sadeníc, je táto možnosť dokonca nevyhnutnosťou.

Kabína
Kabína

Komfortné prostredie

Všetky dôležité ovládacie prvky sú umiestnené pre optimalizáciu vašej práce. Oceníte aj nízku hladinu hluku v klimatizovanej kabíne. Toto všetko vytvára optimálne pracovné prostredie nielen počas dlhých pracovných dní.

 

Neobmedzený výhľad

Panoramatický výhľad hrá veľmi dôležitú úlohu vo vašej práci. Kabína so 4 stĺpikmi ponúka veľké presklené plochy bez nepríjemných odrazov svetla. Neobmedzený výhľad na všetky strany vám umožní vyhnúť sa všetkým prekážkam a využiť tak maximálny pracovný záber prídavných zariadení. Viditeľnosť v noci je taktiež vynikajúca. Štyri štandardné svetlomety a štyri výkonné LED pracovné svetlá ako voliteľné príslušenstvo, namontované na streche kabíny, zmenia noc na deň.

 

Jednoduché ovládanie

My v spoločnosti Kubota sme presvedčení, že ergonómia by vám mala pomôcť s ovládaním a riadením bez námahy. Ovládacie prvky sú preto navrhnuté tak, aby to zabezpečili. Ovládanie traktorov MGX III je jednoduché a intuítivne, takže sa môžete plne sústrediť na svoju prácu. Ovládací panel MGX III je usporiadaný tak, aby boli všetky ovládacie prvky v dosahu. Navyše ich farebne rozlíšenie je jasné a prehľadné (oranžová: prevodovka, čierna: hydraulika, žltá: vývodový hriadeľ PTO).

 

Všetko dôležité na dosah

Jasne a ľahko čitateľná prístrojová doska s rovnakým dizajnom, ako u predchádzajúcich modelov, poskytuje obsluhe traktorov M7001 a MGX III okamžite všetky dôležité prevádzkové údaje.

Hydraulika/záves/pripojenie
Hydraulika/záves/pripojenie

Skutočný zdroj výkonu

Hydraulický systém traktorov modelového radu MGX III zvládne manipuláciu s ťažkými prídavnými zariadeniami s ľahkosťou. Či už pracujete s kombinovanou sejačkou alebo obojstranným pluhom, tieto traktory to zvládnu bez jediného zaváhania. Hlavnou úlohou hydrauliky je čo najvyššia produktivita. Traktory MGX III sú vybavené hydraulickými zubovými čerpadlami pre bezproblémovú prevádzku širokého spektra prídavným zariadení a pre rýchlu prácu s čelným nakladačom. Externé hydraulické valce disponujú vyššou zdvihovou kapacitou a jednoduchším ovládaním, zatiaľ čo nový pretlakový ventil minimalizuje straty tlaku. To má za následok vyšší výkon pri práci s vývodovým hriadeľom PTO, keď sa nepoužíva 3-bodový záves.

 

Výkonný a ľahko použiteľný 

Traktory MGX III disponujú extrémnou silou na zdvihnutie veľmi ťažkých náradí a prídavných zariadení. Vďaka externým hydraulickým valcom dokáže 3-bodový záves kategórie III dosiahnuť zdvihovú kapacitu až 5.000 kg. Jeho ľahká a pohodlná koncepcia umožňuje rýchle prípojenie akéhokoľvek príslušenstva. K dispozícii je niekoľko prevedení zadného závesu (v závislosti od konkrétnej krajiny a trhu), ktoré ponúkajú pevné spojenie s ťažkými nákladmi.

 

Vynikajúca citlivosť

Pre krátke pracovné cykly počas práce s čelným nakladačom a pre okamžitú reakciu prídavných zariadení sú traktory vybavené hydraulickými čerpadlami s vysokou kapacitou prietoku. Dva hydraulické okruhy sú súčasťou štandardnej výbavy a až štyri okruhy môžu byť súčasťou voliteľneho vybavenia. To vám umožní zvládnuť niekoľko úloh súčasne. Prietok čerpadla je možné nastaviť priamo zo sedadla obsluhy vďaka čomu môžete ľahko a presne ovládať všetky hydraulické funkcie prídavných zariadení.

 

Jemný prístup

Vývodový hriadeľ PTO s elektrohydraulickou spojkou (540/1.000 ot/min) môže byť použitý so širokou škálou zadných prídavných zariadení bez ohľadu na zadanú úlohu. Pre vyššiu pruduktivitu je možné nezávislý vývodový hriadeľ zapnúť a vypnúť jednoduchým pootočením ovládacieho spínača. Automatická modulácia zaisťuje hladký rozbeh bez nutnosti zastavenia traktora.

Jazdné vlastnosti
Jazdné vlastnosti

Agilný špecialista

Vďaka vynikajúcej trakcii a jedinečnej ovládateľnosti traktorov MGX III môžete zvládnuť akúkoľvek úlohu v teréne, na ceste alebo na farme! Aj v najnáročnejších podmienkach ste stále schopný zvyšovať svoju produktivitu. Pri natočení riadenia o 35° dvojrýchlostný otočný systém Kubota Bi-speed automaticky zvyšuje rýchlosť predných kolies, čo extrémne zlepšuje manévrovateľnosť.

 

Manévrovanie v stiesnených priestoroch

Jedinečne malý polomer otáčania traktorov MGX III vychádza z jeho prednej nápravy s kužeľovým hnacím ozubením. S uhlom natočenia riadenia o 55° môžete s istotou manévrovať aj v najužších priestoroch. Modelový rad MGX III taktiež disponuje vyššou svetlou výškou ako traktory s kĺbovou prednou nápravou. Výsledkom je, že môžete jazdiť medzi vysokými plodinami a dokonca aj veľké zväzky sena ostanú po prejazde nepoškodené.

 

Dobré odpruženie

Všetky modely MGX III môžu byť voliteľne vybavené systémom odpruženia prednej nápravy. Ide o rozumnú investíciu, ktorá poskytuje nielen vyšší jazdný komfort a vyššiu bezpečnosť, ale aj väčšiu trakčnú silu voči povrchu zeme. Zároveň oceníte aj komfortný zážitok z jazdy bez pocitu únavy.

 

Patentované riešenie proti prekĺznutiu

Ak hrozí, že vás mäkká, bahnitá pôda spomalí, stačí aktivovať elektrohydraulickú uzávierku diferenciálu na prednej a zadnej náprave. Uzávierku diferenciálu prednej nápravy použite pri priamej jazde po poli v prípade prekĺznutia kolies. Otáčanie je jednoduchšie v režime pohonu všetkých kolies.

 

Užitočný automatický režim pohonu všetkých kolies

Ďalšou užitočnou funkciou je automatický režim pohonu všetkých kolies. Po jeho aktivácii sa traktor automaticky prepne z pohonu štyroch na pohon dvoch kolies, ak sa pohybuje rýchlosťou vyššou ako 20 km/h. Pri nižšej rýchlosti ako 17 km/h sa pohon všetkých štyroch kolies aktivuje späť. Výhodou je menšie opotrebenie pneumatík a nižšia spotreba paliva. Taktiež sa zlepšuje aj brzdný účinok, čo je veľkým prínosom hlavne pri jazde po cestách s ťažkým prívesom.

Čelný nakladač
Čelný nakladač

Posuňte prácu s čelným nakladačom na novú úroveň

Jednoduché a rýchle ovládanie sú dve rozhodujúce vlastnosti, ktoré definujú kombináciu traktora a čelného nakladača Kubota. Traktor disponuje dokonalým výhľadom na prídavné zariadenia, vrátane zdvihnutého čelného nakladača cez sklápacie strešné okno, a čelný nakladač ponúka ľahkú montáž a demontáž spolu s jednoduchým ovládaním.

 

Pripravený na okamžité pripojenie

Pripojenie a odpojenie čelného nakladača je jednoduché bez použitia akéhokoľvek náradia vďaka integrovaným podperám a dvom pripájacim čapom. Euro rýchlospojka zaručuje v priebehu niekoľkých sekúnd pripojenie alebo odpojenie vidlíc na hnoj, paletizačných vidlíc, vídlíc na balíky alebo lyžice. Rovnako rýchlo pripojíte aj hydraulický systém vďaka hydraulickým rýchloupínačom.

 

Citlivá, presná prevádzka

Hydraulická krížová páka umožňuje ovládať čelný nakladač s veľkou presnosťou aj vďaka jej vhodnému umiestneniu na ovládacom paneli. Pomocou vyhradeného regulačného ventilu môžete používať niekoľko funkcií súčasne, zatiaľ čo ovládanie vyklápania lyžice umožňuje krátke pracovné cykly. Hydraulická reverzná páka umožňuje ovládať smer jazdy dopredu alebo dozadu bez použitia spojky.

 

Stále nie ste spokojný?

Systém tlmenia nárazov KSR (Kubota Shockless Ride) podstatne minimalizuje vibrácie prenášané na obsluhu pri práci v hrboľatom teréne alebo pri jazde po cestách na väčšie vzdialenosti. Táto funkcia môže byť nastavená alebo aktivovaná/deaktivovaná pomocou ovládača umiestneným pod KSR ventilom. S dvomi samostatnými spojovacími bodmi môžete zároveň využiť maximálnu nosnosť a maximálnu výšku zdvihu čelného nakladača

Kontaktujte Nás

Ďakujeme za váš záujem o výrobky KUBOTA.
Pošlite nám svoju správu a my sa vám ozveme v najkratšom možnom čase.
Poradíme vám pri výbere vhodnej techniky pre poľnohospodárstvo, vinohradníctvo, ovocinárstvo, chov zvierat, údržbu zelene i pre lesníctvo.

Ďakujeme za vašu registráciu!

Ďakujeme za vašu registráciu! Čoskoro vás budeme kontaktovať.

Ups! Niečo sa pokazilo.

Pri odosielaní formulára sa vyskytla chyba. Skúste to znova neskôr.

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné. Aktualizujte na overený formát e-mailu
Toto pole je povinné. Aktualizujte na overený formát telefónneho čísla
Toto pole je povinné.

Marián Šupa

featured-content-map
J. Hollého 164
Veľké Kostoľany, 922 07
Otváracie hodiny
Pondelok
08:00 - 17:00
Utorok
08:00 - 17:00
Streda
08:00 - 17:00
štvrtok
08:00 - 17:00
Piatok
08:00 - 17:00
Sobota
08:00 - 12:00

O nás

alt
Firma Marián Šupa – ŠUPA Technika podniká v oblasti predaja, servisu poľnohospodárskej, záhradnej, komunálnej a lesnej techniky. Čítaj viac

Servis

Od chvíle, keď si kúpite Kubotu, môžete si byť istí prvotriednym servisom. Čítaj viac
Adresa
Otváracie hodiny